Вашій увазі представлені справжні рекордсмени книжкового світу за оригінальністю форм, матеріалу виготовлення, змістом і способом їх читання. Окремі примірники становлять велику історичну цінність.

Найдовша книга в світі за тривалістю

Роман (Les Hommes de bonne volonte)  Жюля Ромена складається з 27 томів.

Лише зміст твору займає 50 аркушів, важко навіть уявити кількість слів цього роману – більше 2-х мільйонів.
Весь процес написання книги у автора зайняв 14 років (з 1932 по 1946 рр.).

 

 

 

Одна з перших друкованих книг

Біблія Гутенберга.

Це далеко не сама рідкісна інкунабула, але одна з найцінніших.

Вартість одного аркуша Майнцской друкованої біблії на аукціонах доходить до 80 тис. доларів.
У 1987 році на аукціоні «Крістіс» неповний перший том паперової Біблії (324 листа) був проданий за 4,9 млн. доларів. Нині він знаходиться в зборах токійського університету Кейо.
Як і ряд інших екземплярів, ця копія оцифрована і викладений для загального ознайомлення в Інтернеті.

 

Гігантський кодекс

 За легендою, створена ченцем-переписувачем завдяки допомозі Диявола

Нібито скоїв серйозний злочин, чернець в якості покарання за свої гріхи обіцяв настоятелю всього за одну ніч написати і прикрасити мініатюрами звід всіх людських знань, який прославить монастир на століття. Проте близько півночі він зрозумів, що не впорається зі взятими на себе обітницею поодинці і продав душу дияволу в обмін на допомогу. На 290-й сторінці книги красується одне з найбільш знаменитих зображень диявола, створених в Середньовіччі.

Codex Gigas – грандіозний рукописний звід початку XIII століття, створений в бенедиктинському монастирі чеського міста Подлажице. Виходячи з позначок на одній зі сторінок книги, можна укласти, що праця був закінчений в 1230 році. Ймовірно, вся робота зроблена однією людиною, на що було потрібно від 20 до 30 років.
Спочатку в рукописі було 640 сторінок. Висота кожної сторінки – 915 мм, ширина – 508 мм. Товщина книги – 22 см, а вага – 75 кг.

 

Сама товста друкована книга

Книга WIKIPEDIA являє собою збірник статей
з мережі Інтернет, які любитель книг Роб Метьюс вирішив надрукувати у вигляді одного тома.
Тому містить 5000 сторінок. Існує припущення, що ця книга була видана
спеціально тільки для того, що б потрапити в Книгу рекордів Гіннеса.

 

Найстаріший  збережений літературний твір в світі

«Епос про Гільгамеша», або поема «Про всі видавшем»

Твір створено у XXII столітті до н. е. в Стародавньому Шумері.
Судити про нього можна лише за набагато більш пізнім списками з клинописной бібліотеки Ашшурбанапала, царя Ассирії, що відносяться до VII століття до н. е. Згідно з іншою версією – створювався протягом тисячі років.

 

Перша в світі гіпертекстова книга 

Tree of Codes. На кожній сторінці книги розташоване не більше кількох десятків слів. Решту площі займають дірки, через які видно наступну сторінку і сторінки за нею. В результаті читач повинен навчитися виокремлювати з побаченого нагромадження слів і букв потрібне, тоді він зможе прочитати книгу, зрозуміти її сенс. Ця книга – наочна ілюстрація принципу збору інформації в інтернеті за допомогою гіпертексту.

 

Найбільш купуємий щоденник

 Щоденник Анни Франк – розповідь молодої дівчини про події, що відбувалися з її родиною і їх друзями, коли вони ховалися від нацистів в Амстердамі під час Другої світової війни. Книга була переведена на 55 мов і розійшлася накладом понад 25 млн примірників.

Останній запис у щоденнику, датований 1 серпня 1944 року, через три дні гестапо заарештувало всіх, хто ховався в притулок. Сама Анна померла в концтаборі Берген-Бельзен. Її записи збереглися і були передані її вижив в Освенцімі батька, Отто Франка, який заповідав оригінал щоденника Нідерландському державного інституту військової документації.

 

Найдовша книга в світі

Довжина понад 1856 метрів, зроблена з папірусу, намотаного на жердину. Цей рекорд був зареєстрований нотаріусом 23.05.2009 року в місті Кастелло. Його втілили в життя 400 хлопців з навчального центру цього міста, їх сім’ї і викладачі. Назва величезної книги – “Фантастично”, вона складається з 11 казок, провідною ниткою яких є їх відмінність за багатством.

 

Найбільш плідний письменник у світі

Філіп Паркер М.
Він створив і запатентував спеціальну комп’ютерну програму “Long Tail”, яка сама збирає інформацію з Інтернету та різних баз даних, і з допомогою спеціального шаблону створює з неї удобочитаемые книги. За словами Паркера, на їх створення сягає 15 хвилин і собівартість такої продукції становить 25 центів. Створив він вже понад 107 000 книг.
Звичайно, більшість книг, створених таким чином мають дуже специфічний зміст. Але все ж, і довідники по червоних вугрів на обличчі, й словники за рішенням румунських анаграм і бланаграмм, і звіти з дерев’яним сидінням для унітазів за 2008 рік, і багато інші подібні брошури, знаходять свого читача.

 

Найпопулярніша книга за всю історію

Біблія
На сьогоднішній день її тираж налічує понад 6 мільярдів примірників.
Біблія повністю або частково перекладена на 2377 мов народів світу, повністю видано 422 мови., над її перекладом працювали більше трьох тисяч перекладачів з різних країн. Щорічно в країнах світу продається і роздається безкоштовно близько 100 млн екземплярів Біблії.
Біблія зазнала багато випробувань: на неї накладали заборони, її палили на вогнищах, робили спроби зганьбити. Жодна з книг у світі за всю історію не була гнана і ненавиділи. Тим не менш, вона збереглася і продовжує свій шлях.

 

Тривимірна книга

Бенжамін Лакомб. Приступаючи до створення ілюстрацій, цей французький художник неухильно дотримувався важливого правила: головна відмінність дитячих книг в тому, що вони краще за дорослих. Він вчасно згадав про відроджується зараз стилі сучасного мистецтва – pop-up. І створив диво. Його Піноккіо встромляє свій довгий ніс прямо в обличчя своєму читачеві, а Аліса браво б’ється з цієї карткової колодою. Мадам Батерфляй готова полетіти зі сторінок книги – адже її фіолетові крила не поміщаються в розворот. Червона шапочка заглядає вовкові в пащу, а Дюймовочка спить в серцевині чарівної квітки. Синя борода лякає свою кохану з лісової хащі, а Снігова Королева стежить за Каєм крізь крижані хмари. Всі герої ожили, і представляють свої казки прямо зі сторінок.

 

Книги-скульптури

Сьогодні, різьба по книгах – це ще один спосіб перетворити звичайну книгу в предмет сучасного мистецтва, чому, власне, і присвятив себе Брайан Деттмер.

Він «оперує» книги з хірургічною точністю, перетворюючи їх у безсмертні твори мистецтва. Портрети, скульптури, мозаїка – його фантазія не має меж.

Він мислить у просторі, живе уявою і дивиться на книги не як джерело знань, а як сирий матеріал для своїх робіт.

Роботи Брйана можна зустріти в кращих галереях, центрах сучасного мистецтва, музеях Лондона, Чикаго, Маямі, Нью-Йорка і т.д.

 

Найвідоміша книга в світі

Журнал Newsweek склав рейтинг найбільш відомих книг у світі, заснований на об’єднаних даних з десяти престижних рейтингів кращих літературних творів. Коли складали список, то були взяті до уваги рейтинги від Опри Вінфрі, Вікіпедії, газет The Guardian і The Telegraph і видавництва Modern Library, яке спеціалізується на класиці.
Очолила рейтинг всім відома книга на пострадянському просторі «Війна і мир» Льва Толстого. Цей роман по популярності обійшов такі твори як: «1984» Джорджа Оруелла, «Улісс» Джеймса Джойса, «Лоліта» Володимира Набокова та «Шум і лють» Вільяма Фолкнера.

 

Найдавніший законодавчий пам’ятник, що зберігся у вигляді напису на стелі

Звід законів Хаммурапі
Закони вибиті клинописом на обох сторонах стовпа на класичному вавілонському діалекті аккадського мови.
У верхній частині стовпа зображений сам Хаммурапі, отримує закони з рук бога сонця Шамаша
(за іншою версією, на стелі зображений бог Мардук).
В даний час стовп із законами Хаммурапі зберігається в Паризькому музеї Лувр.

 

Книга-тунель

Людина, яка багато працює за комп’ютером, піддається ризику розвитку у нього тунельного синдрому (синдрому зап’ястного каналу). Ймовірно, саме цей факт надихнув творця цієї унікальної книги у вигляді тунелю, що сполучає Нью-Джерсі з Нью-Йорком, яка описує історію і сучасність.

 

Нічник-книга

Насправді це не зовсім, точніше, зовсім не книга, а каганець, стилізований під книгу. Тим не менш, така “книга” буде гідно виглядати не тільки на нічному столику, але і на книжковій полиці.

 

 3D Абетка

Незвичайні книги, створені американським

скульптором Дональдом Ліпскі.

 

 

СВІТЛа книга від Такеші Ісігуро

Тривимірна книга-лампа, якої достатньо для живлення простого адаптера малого напруги.

 

 

Книга, зроблена вручну

Книга зроблена з квітів, що ростуть у власному саду художниці Френсіс, а також перероблених сторінок журналів для садівників.

 

 

Книга-годинник

Зроблена з 3-ох книжок, крім свого прямого призначення, виконують функцію годинника. Завдяки цифр 3 (“three”) і 9 (“nine”) можна легко дізнатися час.

 

 

Книга-картина Мартіна Фроста

На передні краї цієї книги нанесений малюнок, який повністю з’являється при читанні, коли відкрита книга і стискається, не втрачаючи форми, коли книга в закритому стані.

 

 

Кулінарна книга, яку перед прочитанням необхідно запекти

Ця книга була створена хорватськими книговидавцями. Для того щоб приготувати якусь страву за рецептом з неї, потрібно спочатку

 запекти книгу, тільки в такому разі на її сторінках з’явиться текст.

 

 

Передсмертна книга

П’єр Менделль – швейцарський графічний дизайнер перед своєю смертю видав книжку, в якій були зазначені основні моменти його біографії, а в кінці книги автор поставив дату своєї смерті.