Опубліковано: 06.06.2017
Класика до прочитання після двадцяти років
Ви маєте не так багато часу для читання, який можете використати на книги, які дійсно приносять задоволення. А потрібно читати ще й ці подаровано-рекомендовані видання. Щоб позбавитися цього почуття, радимо почитати книги, які є дійсно великими.
“Сто років самотності”. Габріель Гарсіа Маркес
“Сто років самотності” — роман нобелівського лауреата, колумбійського письменника Ґабрієля Ґарсія Маркеса, вперше опублікований іспанською 1967 року. Цю книгу вважають шедевром Маркеса, метафоричним описом історії Колумбії або Латинської Америки. Роман описує історію життя родини Буендіа та їхнього містечка Макондо впродовж ста років. Сюжет: Майже всі події роману відбуваються у вигаданому містечку Макондо, але мають стосунок до історичних подій в Колумбії. Місто заснував Хосе Аркадіо Буендіа, вольовий та імпульсивний лідер. Його глибоко цікавлять таємниці Всесвіту, які йому періодично відкривали заїжджі цигани на чолі з Мелькіадесом. Місто поступово зростає, і уряд країни виявляє інтерес до Макондо, але Хосе Аркадіо Буендіа залишає керівництво містом за собою, переманивши надісланого алькальда (мера) на свою сторону…
“Великий Гетсбі”. Френсіс Скотт Фіцджеральд
Роман був удостоєний Пулітцерівської премії 1988 року за художню книгу і став фіналістом Національної книжкової премії 1987 року. У 1998 р. він був екранізований в однойменному фільмі за участі Опри Вінфрі. У 1988 році роман було номіновано на премію лібертаріанської фантастики «Прометей». Також твір було включено до списку 100 найкращих книг всіх часів за версією Норвезького книжкового клубу, який для складання списку провів опитування 100 письменників по всьому світу. Книга присвячена «більш ніж 60 мільйонам», під якими маються на увазі негри і їх нащадки, загиблі від трансатлантичної работоргівлі. Епіграф книги взято з Послання до Римлян (9:25). «Кохана» — роман американської письменниці Тоні Моррісон, який вийшов в 1987 р. Дія роману відбувається після Громадянської війни (1861-1865 рр..) і заснована на історії негритянської рабині Маргарет Гарнер, яка в кінці січня 1856 р. втекла від рабовласника в Кентуккі і переправилася у вільний штат Огайо. Головна героїня роману Сеті — також рабиня, яка втекла в Цинциннаті (Огайо). Книга описує історію Сеті і її дочки Денвер після їх втечі з рабства. В їх будинку в Цинциннаті поселяється привид, який вони вважають дочкою Сеті. Через привида, свідченням перебування якого в будинку є довільне розкидання предметів по кімнаті, молодша дочка Сеті Денвер зросла сором’язливою і самотньою, а її сини Ховард і Баглер втекли з дому у віці 13 років. …
“Джейн Ейр”. Шарлотта Бронте
«Джейн Ейр» – роман англійської письменниці Шарлотти Бронте. Вперше роман був опублікований в 1847 році під псевдонімом Каррер Белл. Відразу ж після публікації книга заслужила любов читачів і хороші відгуки критиків, включаючи Вільяма Теккерея, якому Бронте присвятила друге видання. Маленька Джейн Ейр втрачає батьків і переїжджає до будинку свого дядька. Згодом помирає і він. Дядькова дружина місіс Рід ненавидить свою племінницю, а її діти постійно б’ють Джейн. Після чергових побоїв аптекар, що приїхав оглянути дівчинку радить місіс Рід віддати її до школи…
“Одіссея”. Гомер
Одіссея — епічна поема Гомера, що описує поневіряння та повернення на батьківщину героя троянської війни, царя Ітаки Одіссея. Будучи закінченою пізніше «Іліади», «Одіссея» слідує за більш раннім епосом, однак не є безпосереднім продовженням «Іліади». Разом з «Іліадою» є номером 8 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік. Поема «Одіссея», хоч і є своєрідним продовженням подій «Ілліади» (адже її герой був одним із ватажків архейського війська під мурами Трої), докорінно відрізняється від поеми про війну біля Іліона. Тут майже немає описів бойових дій (за винятком хіба що фінальних сцен побиття женихів Пенелопи і спогадів про бої самого Одіссея). Зате в другій поемі Гомера зросла роль авантюрно-чарівного та побутового елементу, зображення всіляких чудовиськ, фантастичних істот і пригод, а також побуту Еллади. Тому вона часто визначається не як героїчний, а як побутово-чарівний (фантастичний) епос.
“Гордість та упередження”. Джейн Остін
«Гордість і упередження» — роман англійської письменниці Джейн Остін, опублікований у 1813 р., який дає картину життя дрібного англійського дворянства на початку 19 століття — і водночас є «прадідусем» усіх жіночих романів, коли-небудь написаних. Номер 9 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік. «Гордість і упередження» належить до книг класичної літератури, які найбільше подобаються читачам: на початок 21 століття у світі продано понад 20 млн примірників. Роман неодноразово екранізувався. Однією з найкращих екранізацій вважається шестисерійний, однойменний телесеріал 1995 року, в якому головні ролі грали Колін Ферт і Дженніфер Елі. Дія книги відбувається в кінці XVIII століття в Англії. Місіс Беннет хоче найвигідніше видати заміж пятьох своїх дочок, щоб забезпечити їм безбідне майбутнє. Одна з сестер, Елізабет, не поспішає заміж, в чому її підтримує батько. Коли ж у сусідньому маєтку оселяється заможний холостя містер Бінглі, у сімействі Беннет виникає справжній переполох. Головною претенденткою на заміжжя з ним вважається найстарша дочка Джейн, а Елізабет починає зустрічатися з кращим другом Бінглі – гарним, але високомірним містером Дарсі. Після раптового від’їзду Бінглі в Лондон, Елізабет розчаровується у містері Дарсі, вважаючи його винуватцем того, що Джейн залишилась одна. Але випадок, що стався з її молодшою сестрою Лідією, відкриває Елізабет очі на істинний характер її взаємовідносин з Дарсі…
Серія книг про Гаррі Поттера. Джоан Ролінґ
«Гаррі Поттер» – серія з семи романів, написаних англійською письменницею Дж. К. Роулінг. Книги представляють собою хроніку пригод юного чарівника Гаррі Поттера, а також його друзів Рона Візлі і Герміони Грейнджер, що навчаються в школі чаклунства Хогвартс. Основний сюжет присвячений протистоянню Гаррі і темного чарівника на ім’я лорд Волан-де-Морт, в чиї цілі входить набуття безсмертя і поневолення магічного світу. Починаючи з публікації першого роману «Гаррі Поттер і філософський камінь» 30 червня 1997 року, книги серії здобули величезну популярність, визнання критиків і комерційний успіх у всьому світі. Станом на червень 2011 року кількість проданих книг склало близько 450 мільйонів екземплярів, внаслідок чого серія увійшла в список літературних бестселерів. Романи перекладені на 67 мов. Книги були екранізовані кінокомпанією Warner Bros. Pictures у вигляді серії з восьми фільмів, що стала однією з найприбутковіших в історії кінематографа. Популярність книг також привела до виникнення найрізноманітніших товарів, внаслідок чого бренд Harry Potter оцінюється в суму понад 12.78 мільярдів доларів.
“Бойня номер п’ять”. Курт Воннеґут
«Бойня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей» — сатиричний роман Курта Воннеґута про бомбардування Дрездена під час Другої світової війни. В романі автор з дошкульною іронією викриває сьогоднішню американську дійсність, гнівно засуджує фашизм і вояччину. «Бойня номер п’ять» є органічним сплавом історії, психології, соціології, сатири, наукової фантастики та елементів автобіографії. У 2014 році увійшла до 20 кращих книг премії «Найкраща книга Форуму видавців». Головний герой – американський солдат Біллі Пілігрим – боязкий, дезорієнтований, апатичний і погано навчений американський солдат. У книзі описуються його пригоди на війні та нищівне бомбардування Дрездена англо-американською авіацією навесні 1945 року, яке наклало незмивний відбиток на психічному здоров’ї Біллі.
“Гамлет”. Вільям Шекспір
“Гамлет, принц данський” (або просто “Гамлет”) — трагедія Вільяма Шекспіра, написана між 1599 та 1601 роками. Дія цієї п’єси відбувається в Данії. У ній розповідається, як принц Гамлет здійснює помсту своєму дядькові королю Клавдію, убивці попереднього короля, Гамлетового батька, та нового чоловіка Гамлетової матері, королеви Гертруди. У п’єсі яскраво відтворено протікання справжнього й удаваного божевілля, яке проявляється то в глибокому смутку, то в шаленій люті. Серед її тем також зрада, помста і моральне падіння. Незважаючи на значні зусилля істориків літератури, точний рік написання залишається досі спірним. До наших часів збереглися три ранні версії п’єси: вони відомі під назвами «Перше кватро» (Q1), «Друге кватро» (Q2) і «Перше фоліо» (F1). У кожному з них є рядки й навіть цілі сцени, яких немає у інших. При написанні “Гамлета” Шекспір, мабуть, опирався на легенду про Амлета, записану літописцем 13-го століття Саксоном Граматиком в «Діянні данів», а потім переказану вченим мужем 16-го століття Франсуа де Бельфорестом, а також, можливо, на втраченій п’єсі єлизаветинської доби, відомій у наші дні як «Ур-Гамлет».
За матеріалами сайту
Коментувати