1. Антологія сучасної української новели / Упор. В.П. Агеєва.- К.: Книга, 2016. – 320 с.
До антології увійшли твори представників того письменницького покоління, якому випало презентувати переломну добу, поверження обридливих ідолів, прощання з минулим, за яким немає чого шкодувати: це ті, кому було втілено непорівнянно більше свободи, аніж їхнім попередникам. Вони могли писати, не озираючись на цензура й сексота, на канони соцреалізму й відповідність єдино правильній ідеології.
2. Антологія “Україна — Європа” / упорідкув. та вступ. ст. О.В.Красовицького; хдож. – оформлювач Л.П.Вировець. – Харків: Бібліотекар, 2015. – 573 с.
Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповідання та уривках з іще не виданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність — в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдана і навіть збитий Боїнг.
3. Андрухович Ю. Московіада. Роман жахів. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2000. – 140 с.
«Московіада» — другий роман Юрія Андруховича, написаний лютому-квітні 1992 року в Фельдафінгу. Має підзаголовок «роман жахів». Роман оповідає про один день з життя студента літературного інстутуту в Москві…
4. Андрухович Ю. Рекреації. Роман. – Львів: ЛА “ПІРАМІДА”, 2005. – 144 с.: іл.
Перший роман Юрія Андруховича “Рекреації” уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому як найяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.
5. Антоненко -Давидович Б. Вибрані твори / упоряд. Б.Тимошенко. – Видавництво “Книга”, 2016. – 424 с.
До збірки увійшли три вибрані літературні твори видатного українського письменника, літературного перекладача, дослідника проблем розвитку і культури української мови, лауреата Шевченківської премії Бориса Антоненко — Давидовича.
6. Голос тихої безодні та інші голоси. МоноЛІТ. Антологія сучасної української монодрами: моноп’єси / упорядник Надія Мірошниченко. Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 320 с.
Моноп’єса дуже актуальна в сучасному мистецькому світі. Така форма драми тільки набирає обертів в Україні. Антологія «Голос тихої безодні та інші голоси» пропонує розмаїту палітру п’єс в усіх сенсах: жанрах, формах, стилях, персонажах. Ця збірка представлена новим доробком відомих драматургів, а також талановитими дебютами. Видання зацікавить акторів, режисерів, критиків, викладачів літератури і всіх шанувальників новітньої драми.
7. Дробот В.Л. Мой Киев. Избранные стихи о родном городе: Избранное за 1985-2016 гг. – К.: ЦП «Компринт», 2017. – 130 с.
Головна тема цієї книги – місто, що стало для автора рідним і виховало його …
8. Коваленко В. В. Слобідська відьма: роман. – Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 288 с.
У романі «Слобідська відьма» досліджуються художніми засобами такі актуальні проблеми як: сприйняття молоддю теперішнього світу, формування особистості в постмодерністський час, сповнений драматичних протиріч. Автор колоритно змальовує внутрішні світи персонажів, виходячи за межі звичних уявлень у сферу езотерики. Будь то дівчина-гот чи монахиня, розкутий молодик чи досвідчений політик, вони реагують на однакові ситуації по-різному, а на різні – майже однаково. Містичний за тематикою роман вражає своєю реалістичністю, хоча постійно порушує кордони раціонального, уводить у світи ірреальні. Таким буденним та звичним рисам сучасності як жадібність та дволикість посадовців або повне нерозуміння усталених духовних цінностей молоддю протиставляються на сторінках роману глибока віра у високе призначення людини, її здатність до самопожертви заради ближнього свого.
9. Макаров Ю. За чверть десята. Роман. – К.: Нора-Друк, 2013. – 240 с.
Самотній викладач іноземних мов, поліглот і бонвіван, раптом помічає, що всі його машинальні й ненавмисні прокльони матеріалізуються з дивовижною буквальністю. Ця обставина, як і поява в його житті юної розкутої жінки, змушують головного героя роману проаналізувати своє минуле і спробувати підбити попередні підсумки життя. Дія відбувається у пізнаваних декораціях сучасної столиці України.
10. Пономаренко С. Тенета бажань: роман. – К.: Дуліби, 2014. – 368 с.
Родіон Іконников, закоханий у скандально відому поетесу Зінаїду Гіппіус, вирішив написати роман про Страх. Бажання дізнатися Страх и Любов проводить його через дивовижні пригоди. Його щоденник, виявлений майже через століття, дає несподіваний поштовх серії загадкових вбивств, змусивши головного героя Олега стати учасником неймовірних подій, весь час відчуваючи поруч подих смерті.
11. Рогожа В.Д. Запороги: роман — трилогія. – Ч.1. Петро Сагайдачний. – Київ: Самміт—книга, 2016. – 392 с.: іл.
До уваги читачів пропонується перша частина трилогії «Запороги», роман Петро Сагайдачний. Запорогами сучасники називали запорізьких козаків, які проживали в побудованих ними фортецях-кошах, на відміну від реєстрових козаків, що входили до складу війська Речі Посполитої, і проживали в містах. В романі змальовані події, які відбувалися в сімнадцятому столітті на теренах східної Європи і Туреччини. В основі подій боротьба народу України-Руси за свою державність під проводом легендарного Українського гетьмана Петра Коношевича-Сагайдачного. Роман розпочинається народним віче в Москві на красній площі, де в 1613 році обрали Московським царем Михайла Романова, а на рік пізніше в 1614 році Петра Сагайдачного, гетьманом Війська Запорізького. Пропонований роман корінним чином відрізняється від одноіменних романів Данила Мордовця, вперше надрукованого в 1882 році в царській Росії, і Андрія Чайковського, що побачив світ вперше на Галичині в 1918 році.
12. Рогожа В.Д. Запороги: роман — трилогія. – Ч. 2. Богдан Хмельницький – Київ: Самміт — книга, 2016. – 568с.: іл.
Друга частина трилогії “Запороги” роман “Богдан Хмельницький”, що пропонується на суд читачів, є історичним, сюжетним і позиційним продовженням роману “Петро Сагайдачний”. Період історії Української держави, про який розповідається в романі, протягом століть, що минули з того часу, висвітлювався великою кількістю авторів як в історичному, так і в художньому жанрах. Роман, що пропонується читачеві, написаний з максимальним врахуванням історичних першоджерел.
13. Рогожа В.Д. Запороги: роман — трилогія. – Ч. 3. Іван Мазепа. -Київ: Самміт — книга, 2016. – 400с.: іл.
Роман “Іван Мазепа” є завершальним в історичній драмі “Запороги”, трилогії про життя і боротьбу руського народу – нащадків племенів полян величної держави східної Європи ІХ-ХІІ століть- Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої. Роман трилогія – задуманий і написаний як переконливе свідчення багатовікової історії народу, сповненої трагічних кривавих змагань за свою незалежність.
14. Строкань Ю. Колекція недопитих вин: роман. – Київ: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 336 с.
Це історія двадцятип’ятирічного киянина. Історія одного року його життя, поділена на п’ять частин, п’ять сезонів календарного року. Зима, весна, літо, осінь і знову зима. Це продовження життєвого шляху героя «Над прірвою у житі» Холдена, підхоплена й розтиражована Труменом Капоте, Ерландом Лу, Харукі Муракамі й багатьма іншими. Це історія, в якій зібрані характери, ситуації, емоції та гумор сучасної молодої людини, яка увесь рік опиняється у пастці випадкових закономірностей. Деякі пори року його люблять, деякі вбивають, але рік закінчиться. Обов’язково.
15. Ця шокуюча Східна Європа. Антологія українського оповідання кінця ХХІ століття (2000 — 2015) / упоряд. Та автор передмови В.Г. Даниленко. – Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 304 с.
До збірки «Ця шокуюча Східна Європа» увійшли оповідання різних поколінь українських письменників, написані в 2000-2015 роках. Українське оповідання завжди відзначалося драматизмом, містикою, гумором, поезією і емоційною напругою. Це проза, в якій чуттєвість та ірраціоналізм вступають у суперечку з прагматизмом, логікою і страхом. Різноманітні за темами, стилем і часом, в якому розгортаються події, вони показують, через які духовні, моральні, соціальні та історичні катаклізми пройшло українське суспільство. Зібрані оповідання демонструють високу культуру письма, оригінальні історії та гідно продовжують кращі традиції української класичної малої прози.
16. Чередниченко Д. Княжий краєвид із Лисої гори: повість.- Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 240 с.: іл.
В автобіографічній повісті відомого українського письменника Дмитра Чередниченка йдеться про дух і красу рідної землі, яку автор босими ногами сходив у дитинстві, куди він досі повертається з почуттям любові та вдячності. Герої його споминів – добрі, незабутні люди, що вміють орати і сіяти, доглядати сад і дбати про інших, навчати дітей і загалом творять дивовижні цінності.
17. Чистяк Д. Море у камені: поезія. – Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 208 с.
До книжки увійшли вибрані поезії 2006-2016 років та поетичні переклади автора, передусім із франкомовних і слов’янських літератур. У символічних мандрах ліричного героя в пошуках внутрішнього Світла через медитативне єднання з екстатичними імпульсами Довкілля відбувається повернення до першоджерел одухотвореного буття в образних картинах світу. Етюд «Поле вечірнє та ранкове» – зворушлива поетична медитація на тему творів П. Тичини, своєрідний реквієм за невинно загиблими українцями під час трагедії Голодомору.
18. Щегольський П. Бюст молодої поетеси.- Київ:“Видавництво “Фенікс”, 2016. – 368 с.
Роман Павла Щегельського «Бюст молодої поетеси» – це розповідь про романтичне кохання і дріжджі, про графомана і цнотливу душу, про поета і голубі панталони з закритим низом, про Інститут інженерів людських душ, в якому працюють Письменники Орденоносці і Письменники Орденопросці, Письменники Посадові і Письменники Впливові, Письменники Гонорові і Письменники Дубовоголові, Письменники Функціональні, Хрестоматійні і навіть Приблудні, а також про те, що може зробити буйна фантазія із валер’янки та «Виробу №2».