Вітаємо Вас на блозі Центральної Районної Бібліотеки ЦБС "Свічадо". Ми працюємо для Вас.

Опубліковано: 11.07.2017

Нові надходження

(І кв. 2017 року)

 

1. Киричок Т., Лотоцька О. Мережеві електронні видання. – Київ: НТУУ “КПІ”, Вид-во “Політехніка”, 2016. – 300 с.

Детально висвітлено основні відомості щодо мережевих електронних видань. Подано визначення та класифікацію, систематизовано нормативну базу, наведено формати представлення даних мережевих електронних видань.

2. Дейтел Х.М., Дейтел П.Дж. Как программировать на С. Пер. с англ. – М.: ООО «Бином-Пресс», 2006. – 912 с., ил.

Книга є одним з найпопулярніших в світі підручників з C ++. Характерною її особливістю є “раннє введення” в класи і об’єкти, т. ч.. Почала об’єктно-орієнтованого програмування вводяться вже в 3-му розділі, без попереднього викладу успадкованих від мови C елементів процедурного і структурного програмування, як це робиться в більшості курсів по C ++. Велика увага приділяється об’єктно-орієнтованому проектування (OOD) програмних систем за допомогою графічного мови UML 2, чому присвячений ряд факультативних розділів, що описують послідовну розробку великого навчального проекту.

1. Бугаенко В. Энциклопедия праздничного застолья / сост. В. Бугаенко. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный Клуб «Клуб семейного досуга»», 2008. – 384 с., ил.

Застілля – неодмінна складова будь-якого свята. І кожна господиня з радістю і хвилюванням готується до прийому гостей. Наша книга розповість про правила сучасного етикету, порадить, як грамотно скласти святкове меню і сервірувати стіл, допоможе смачно приготувати, майстерно прикрасити і правильно подати частування. Тут ви знайдете кулінарні рецепти, які задовольнять найвишуканіший смак: оригінальні салати і закуски, апетитні м’ясні страви, різноманітна випічка та десерти, коктейлі і прохолодні напої.

2. Заведея Т.Л. Біологія. Довідник школяра і студента. – Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 2010. – 688 с., іл.

Величезне число людей не уявляють початок дня без ранкової чашки кави. Дітям до смаку какао і шоколад, а цикорій корисний практично всім. У цій книзі зібрано найважливіше і цікавіше про ці улюблені напої: історія застосування, кращі сорти, способи приготування і, звичайно, різноманітні кулінарні рецепти. Велику увагу автор приділяє впливу цих напоїв на здоров’я людини: кому вони корисні і при яких хворобах протипоказані, в яких дозах і коли краще їх пити.

3. Маникюр и татуаж / Сост. А.Рогова. – М.: ООО «Издательство Астрель»: ООО «Издательство АСТ», 2004. – 159 с.: ил.

Нова книга з серії “Для дівчаток” навчить юних читачок робити незвичайний манікюр і малювати приголомшливі татуювання. Це заняття для справжніх стильних дівчат.

4. Виленский Ю., Муравьев Ю. Александр Ивченко: авиация и личность. – К.: Факт, 2009. – 352 с., ил.

Ця книга присвячена пошукам і досягненням видатного авіаконструктора сучасності, творця ряда поршневих і газотурбінових авіадвигунів, Генерального конструктора, академіка АН України Олександра Георгійовича Івченка.

1. Алдохина Т.В. Красиво цветущие растения. – М.: ООО «ТД «Издательство Мир книги№, 2006. – 240 с.: ил.


Книга з серії “Енциклопедія кімнатного квітникарства” допоможе тим, хто хоче вирощувати гарні і здорові квіти, і відповість на більшість питань, пов’язаних з розведенням та утриманням кімнатних рослин. Ви навчитеся грамотно садити й пересаджувати рослини у себе вдома, доглядати за ними, лікувати від хвороб і захищати від шкідників. Безліч кольорових фотографій і цінний довідковий матеріал допоможуть навіть новачкові відчути себе професіоналом в мистецтві квітникаря, а правильно вирощені і доглянуті квіти зроблять будинок красивим і уютним.В цій книзі ви знайдете: популярні і невибагливі красиво квітучі рослини; рідкісні і примхливі зелені вихованці; ампельниє і в’юнкі рослини з красивими квітами; ефектні бромелієвиє рослини; квітучі кактуси і інші сукуленти; практичні поради з розведення.

2. Грищина В.Т., Аксенова Л.В. Певчие и декаративные птицы. – Донецк: ООО ПКФ «БАО», 2006. – 288 с.


Співочі та декоративні птахи – це прикраса будинку. Ці чарівні істоти дарують нам радість спілкування з природою, створюють відчуття затишку. Книга присвячена утримання та розведення популярних видів співочих та декоративних птахів. Всім любителям птахів будуть корисні рекомендації по вибору пернатого вихованця, профілактики та лікування захворювань, правильному годуванню. Велика увага приділяється влаштуванню клітин і вольєрів.

3. Нимани Р. Волнистые попугаи/ пер. с нем. Я. Зверева. – М.: АСТ: Астрель, 2005. – 127 с., ил.


Наша книга познайомить вас з чудовими створіннями – хвилястими папугами. Вони не приносять багато клопоту, а дають радість спілкування з цілком розумними істотами, відпочинок в вільні хвилини, доставляють естетичне задоволення, прикрашають і оживляють будинок. Про все, починаючи з придбання пташок, про відхід і годуванні, про хвороби і навіть про те, як розуміти їхню поведінку і «мову», ви дізнаєтеся з цього видання.

1. Шевчук Е.П. Семейный справочник: Очищение и лечение природными средствами. – Донецк: ООО ПКФ «БАО», 2004. – 368 с.

Природа – справжня комора лікарських засобів. Натуральні ліки, які людина отримує з рослинного, тваринного і мінерального світу, не тільки високоефективні, але і практично не мають побічної дії. У цій книзі ретельно зібрані кращі рецепти народної медицини, за допомогою яких кожен читач зможе поправити здоров’я, а також уникнути виникнення багатьох небезпечних хвороб.

2. Хеллингер Б. Источнику не нужно спрашивать пути. – М.: Институт консультирования и систмных решений, 2007. – 308 с.

Ця книга являє собою розгорнутий аналіз і спробу узагальнення всіх найбільш значущих ідей і відкриттів Берта Хеллінгера в області людських взаємин. “Як після літніх праць восени збирають урожай, так і в цій книзі зібрані і наочно представлені плоди багатьох зусиль і пізніше прийшов розуміння” – так говорить про свою книгу сам автор.

3. Народные целители — драгоценный щит от всех болезней. – Донецк: ООО ПКФ «БАО», 2008. – 224 с.

Методик натурального лікування існує безліч. Доступність, ефективність, помірна ціна – ось основні вимоги до натуральних цілющим засобів. Ніяких дорогих або рідкісних інгредієнтів, швидке приготування і безпеку в застосуванні! В цю книгу увійшли рецепти лікування за допомогою таких доступних засобів, як алое, цибуля, часник, лимон, чайний гриб, рослинне масло, золотий вус.

4. Мириам… почему ты плачешь? Страдания женщин после аборта / Пер. з укр. Андрея Костирки. – Львов: Миссионер, 1999. – 140 с., ил.

Про душевні та фізичні наслідки аборту. Видання містить відверті розповіді жінок про їхні переживання після штучного переривання вагітності, а також інформацію лікарів про маловідомий так званий “постабортний синдром”.

5. Ромм Є. Детский лечебник/ Пер с англ. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2003. – 400 с., ил.

Це довідкове керівництво по лікуванню як простих нездужань, так і основних дитячих хвороб. Описані випадки, які можуть турбувати дітей від грудничкового до підліткового періодів. Авіва Ромм – мати чотирьох дітей, професійна акушерка і фітотерапевт, що робить її досвід особливо цінним для читача. Вона дає рекомендації вагітним жінкам, як використовувати «рослини-союзники», щоб торбуватися про здоров’я дитини з моменту зачаття. Наша книга допоможе всім, хто шукає ефективні і безпечні засоби оздоровлення в домашніх умовах.

1. Преварська М.І. Видатні українці. Мистецтво. Освіта. Серія “Гордість і слава Украни” / Довідник. – К.: Велес, 2016. – 368 с.

До книги включено дані про життя і творчість діячів культури, мистецтва та освіти: філософів, педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, композиторів, які зробили значний вклад у своїх царинах, а отже й популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Серед них Петро Могила, Максим Березовський, Микола Костомаров, Григорій Сковорода, Богдан Ступка, Христина Алчевська та інші.

2. Духопельников В. Ярослав Мудрий; худож.-оформлювач І.М. Алексєєв. – Харків, ЛА “Час читати”, 2016. – 121 с.

Князь Ярослав продовжував головну справу життя свого батька, Володимира Великого, – “збирання” давньоруських земель. Він відновив єдність Київської Русі, зміцнив державний апарат, заклав основи судової системи та провів культурні перетворення. Саме при ньому Київська Русь стала найбільшою державою Європи.

3. Сорока Ю.В. Похід Сагайдачного на Молскву 1618 / Худож. – оформлювач І.М. Алексєєва. – Харків: Факт, 2016. – 119 с.

Польський королевич Владислав Ваза здійснив спробу захпити московський престол. Не маючи для цього необхідних сил, поляки звернулись по допомогу до запорізьких козаків. За участь у військовій компанії запорожці висунули низку умов. Польща погодилась з ними, й вже літом 1618 року двадцятитисячне козацьке військо вірушило у землі Московського царства. Очолив похід Петро Конашевич Сагайдачний, талановитий і успішний полководець. Козацькі загони вихорем пронеслися московськими землями, захоплюючи одне місто за одним, і на початку осені дісталися Москви. Але штурм столиці так і не відбувся, компанія завершилась Деулянським перемир’ям. Сагайдачний із своїм військом прийшов у Київ, де його проголосили гетьманом.

4. Білокінь С. Масовий терор, як засіб державного управління в СРСР. 1917 – 1941 рр.: джерелознавчий дослідження. – К.: Укр. Пропілеї, 2014. – 694 с.

Видання викриває та демонструє на загал засоби й механізми більшовицького терору в період Розстріляного відродження та боротьби за самостійність України. Це історія нерівного, драматичного і навіть трагічного протистояння інтелектуальних еліт і представників радянської держави та правлячої партії, які прогнули підпорядкувати, або ж знищити все, над чим не мали контролю, – мистецтво, науку, пам’ятки історії — увесь культурний світ разом з його творцями й захисниками.

5. Тиліщак В. 1930. У.С.Р.Р. Повстання: Науково — популярні нариси. – К.: Смолоскип, 2016. – 208 с.

1930 року, напередодні Голодомору, Україною прокотилася масштабна хвиля селянських мирних протестних виступів та збройних повстань проти сталінської політики розкуркулення і насильницької колективізації. Книга «1930. У.С.Р.Р. Повстання» ознайомлює з перебігом та особливостями певних повстань і заворушень у різних регіонах України та вперше відкриває сучасним читачам імена їхніх учасників.

6. Гирич І. Історичний путівник по Києву. Український Київ ХІХ – поч. ХХ ст.: культурологічний есей. – К.: Укр. Пропілей, 2016. – 710 с.

Книга присвячена історичним місцям Києва, його відомим і маловідомим локаціям, видатним людям, що жили і творили в його межах. Стиль автора, легкий та інформативний, дозволяє відкрити захопливу історію столиці для читачів різного ступеню підготовленості.

7. Мишкевич с.В. Улицы Киева. Ретропутешествие, Худож.-оформитель Е.Д. Кононученко. – Харьков: Фолио, 2015. – 315 с.: фото.

Ця книга – свого роду подорож по Києву в просторі-часі. У каждом із семи маршрутів по місту міститься розповідь про історію назв всіх вулиць, по которим він проходить, а також про етапи топонімічної історії Києва. Історичне досліджування, засноване на документальній інформації з відомих і маловідомих першоджерел, супроводжується літературними фрагментами і численними ілюстраціями.

8. Чернівський В.І., Обушний М.І. Історія України: Джерельний літопи с. – К.: Видавництво “Україна”, 2016. – 896 с.; іл.

Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з найдавніших часів до сьогодення. Національно-визвольній війні українського народу 1648-1657р.р. під проводом Богдана Хмельницького відведено цілий розділ книги.

9. Яневський Д.Б. Проект “Україна”. Відомі історії нашої держави / Худож. – оформлювач О.Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2016. – 287 с.: іл.

У книжці телеведучого, журналіста, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського, а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.

1. Абліцов В. Україна. Меценати. – Київ: Літера ЛТД, 2016 — 208 с.

Пропоноване видання — спроба змінити стереотипи про світ сучасного бізнесу, адже в останні роки все частіше засвідчується участь заможних українців у матеріальній підтримки розвитку культури, науки, мистецтва, тобто їхня благодійна діяльність. Ця книга ознайомить читачів з історією благодійництва в Україні, із сучасними послідовниками християнської моралі, сформує узагальнений образ нинішніх вітчизняних благодійників і меценатів.

2. Організація виробництва: Навч. посіб. / В.О. Онищенко, О.В. Редкін, А. с. Старовірець, В.Я. Чевганова. – Лібра. 2005. – 336 с.

У навчальному посібнику розглянуто питання організації виробничої діяльності підприємств в умовах становлення ринкової економіки. Значна увага приділена науковим основам організації виробництва та ринковим особливостям організаційної діяльності зі створення й освоєння випуску конкурентоспроможної продукції, поточного функціонування виробничої системи підприємства для задоволення сучасного попиту й отримання прибутку.

1. Ліфтон Р.Д. Технологія “промивки мізків”: психологія тоталітаризму. – Х.: Віват, 2016. – 416 с.

Поки ми спимо, їмо і ходимо на роботу, нами керують. Ми рідко замислюємося про те, що наші думки – це не внутрішні імпульси, а результат застосування тоталітарної технології “промивання мозку”. Де вперше почали застосовувати блюзнірську технологію “виправлення мислення”, жертвами якої сьогодні стала більшість світового населення? І чи не час нам приєднатися до мислячої меншості і за звичними діями політиків побачити нарешті методи і способи зомбування мас, щоб захиститися від них? Ця книга, побудована на ретельному аналізі доль тих, хто постраждав від тоталітарної влади, допоможе вам легко впоратися з цим завданням. Дізнайтеся, як майстерно правлячий клас перетворює дорослих людей на слухняних маріонеток і якими є ознаки психологічного тероризму. Захистіть свою свідомість від психологічного насильства і вторгнення досвідчених політтехнологів прямозараз, якщо дійсно хочете жити у вільній країні!

2. Миронова В. Люди Донбаса. Жизнь сначала/ Худож. – оформитель И.Н. Алексеева. – Харьков: Бибколлектор, 2016. – 175 с.: ил.

Ця книга розповідає про переселенців з Донбасу. З перших же сторінок перед читачем постають люди, які спростовують розхожі уявлення про біженців, або, як їх ще називають, «внутрішньо переміщених осіб». Вони не скаржаться, не вимагають і не скиглять, вони хочуть будувати нову Україну, заради якої підтримували майдани в Києві і Донецьку, допомагали українським воїнам і намагалися надоумити людей, які повірили ворожій пропаганді. Перед нами 31 розповідь про людей позитивних, сильних, які зуміли не тільки домогтися самореалізації в непростих обставинах, але і прагнуть допомагати іншим. Адже і автор книги – така ж нетипова переселенка з Донбасу, яка продовжує займатися улюбленою справою в новому місті і розповідає про справжніх людей Донбасу іншим.

3. Березовець Т. Анексія: Острів Крим. Хроніки “гібридної війни”. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 408 с.

У книзі “Анексія: острів Крим. Хроніки “гібридної війни” зібрано з перших вуст свідчення очевидців. На прохання Тараса Березовця українські, російські, міжнародні політики, військові, експерти, журналісти та активісти, які стали свідками тих подій, розповіли про деталі окупації Криму.

4. Херпен М, Ван Х. Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого. – Х.: Віват, 2016. – 304 с.

Книга “Війни Путіна” – це глибокий аналіз військових подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка, не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позицій міжнародного права і шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону – її існування!..

5. Марчук Є. К. На шляху до НАТО. – К.: Київ- Париж — Дакар, 2016. – 608 с.

Днями видавництво «Київ — Париж — Дакар» видало книжку «Євген Марчук. На шляху до НАТО», у якій зібрано статті, виступи у Верховній Раді, на міжнародних і національних форумах, в друкованих та електронних ЗМІ щодо відносин України і НАТО відомого державного діяча Євгена Марчука. Це фактично історія про те, як одна людина намагалась витягти країну з «болота» і прогнозувала, що в разі невступу України до Альянсу у нас виникнуть великі проблеми.

1. Молдован В.В. Судова риторика: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2006. – 328 с.

Судова риторика – навчальний посібник з науки і мистецтва переконуючої комунікації. У першій частині посібника висвітлюються такі питання,як історія загального і судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача і адвоката. Розроблена методика проведення навчальних ігор з цієї проблематики. У другій частині посібника – хрестоматії – читачеві пропонують кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів’я та приказки, які можна використовувати у промовах риторів.

1. Лучшие методы воспитания / сост. И. C. Лисицына. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»: Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2011. – 320.

У книзі представлені найпопулярніші методики виховання дітей, розроблені провідними педагогами світу. Користуючись порадами та рекомендаціями фахівців, батьки зможуть самостійно вибрати і застосувати на практиці ту систему виховання, яка дозволить найкращим чином розвинути природні здібності малюка і зміцнити його здоров’я.

2. Ляксо Е.Е. Развитие речи малыша / Под ред. А. С. Батуева. – 2-е изд. – М.: Айрис – пресс, 2004. – 208 с. : цв. ил.

Як формуються мовні навички? Чому дитина довго не говорить? Які існують мовні проблеми? Як своїми силами впоратися з дефектами мови? Коли необхідно звертатися за допомогою до логопеда? Про це та багато іншого розповість фахівець з психофізіології мови Олена Лякса.

1. Кралюк П. Козацька Міфологія України: творці та епогони / худож. – оформлювач О.А. Гугалова. – Харків: ЛА “Час читати”, 2016 – 394 с.: іл.

“У книзі «Козацька міфологія України: творці та епігони» розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVI століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття (російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ. Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом, його історією та культурою.

1. Тріщук О.В., Фіголь Н.М. Посібник з українського правопису для фахівці видавничо — поліграфічної галузі. – 2-ге вид., переробл. та доповн. – Київ: НТУУ “КТП”, Вид-во “Політехніка”, 2016. – 164 с.

Подано найголовніші правила українського правопису, зокрема написання ненаголошених голосних, апострофа, м’якого знака, префіксів, суфіксів, подвоєних приголосних, складних слів, великої літери, слів іншомовного походження, відмінкових закінчень різних частин мови, прізвищ тощо.

2. Ярцев В.В. Немецкий язык для вас и … Кн. 1. Учебное пособие. Издание 8-е. – М.: Московский Лицей, 2003. – 512 с.

Даний посібник дозволяє вивчати німецьку мову самостійно, в групах, а також може використовуватися в якості додаткового навчального матеріалу для старшокласників, абітурієнтів, студентів коледжів і немовних вузів. У посібнику висвітлюються всі основні граматичні явища необхідні для впевненого володіння мовою, а розширена подача лексики дає можливість вивчити мову на рівні, що виходить за рамки повсякденного спілкування.

1. Соловей Е. Невпізнаний гість. Доля і спадщина Володимира Свідзінського. – К.: “Видавництво “Наукова думка” НАН України”, 2016. – 237 с.

Монографія про українського поета — нонкорформіста поєднує різні аспекти, пов’язані з нагальною і нагальною необхідністю ролі й місця В. Свідницького вукраїнській літературі.

2. Ушаков Л. Що таке українська література: есе. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 352 с.

До книги ввійшли 45 есеїв, які вперше побачили світ у 2012–2013 роках на шпальтах газети «Україна молода» в рубриці «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». У них автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність… А героями есеїв є і добре відомі всім класики, зокрема Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилянська, Винниченко, Хвильовий, Йогансен, Маланюк, Довженко, Яновський, і куди менше знані автори: Кримський, Шпол, Буревій, Чернов, Теліга, Лівицька-Холодна й інші. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава.

1. Винниченко В. Намисто. Мала проза. – К.: Наукова думка, 2016. – 942 с.


Монографія про українського поета—нонкорформіста поєднує різні аспекти, пов’язані з нагальною і нагальною необхідністю ролі й місця В. Свідницького вукраїнській літературі.

2. Гербиш Н. Теплі історії до кави. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2012. – 168 с.

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

3. Зеленська C. Сповідь священика: роман. – Київ: Видавництво “Фенікс”, 2016 – 208 с.

Заздрість, жалоба влади, зажерливість, ненависть до до впливовішого, постійна боротьба за визнання витісняють просте невибагливе щастя.

4. Забужко О. “І знову я влізаю в танк…”. Вибрані тексти 2012-2016. Статті, есе, інтерв’ю, спогади. – К.: КОМОРА, 2016. – 416 с.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці – це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.

5. Йовенко С. Жінка у зоні: вибране. – К.: Укр. Пропілей, 2016. – 484 с.

До книги “Жінка у зоні” увійшли вірші, оповідання та повісті, присвячені подвигу українців у жертовній боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи та протистояння імперським злочинам влади і Кремля на Майдані. Обидві трагедії, об’ємно розкриваються перед читачем у глибинному екзистенційному вимірі авторської рефлексії.

6. Карпенко О. Підручник янгола: роман. – К.: Видавництво “Фенікс”, 2016. – 256 с.: іл.


“Підручник ангела” – роман Олени Карпенко. Жанр – іронічний роман-фентезі. Філософія – взаємодія людини із Всесвітом, любов, віра і усвідомлення себе. Форма – найсмішніша і життєстверджуюча з усіх можливих. Це історія студента-ангела, який всіма силами намагається врятувати людину від самогубства. Складність лише в тому, що людина його не чує.

7. Можаровский А. И. Последний вагон. Поезии. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. – 416 с.

У новій книзі А. Можаровський по-щирому, відверто, з глибокої біллю, співчуттям і розумінням пише про моральну трагедію сучасної людини, яка відчуває світ як хаос.

8. Нарубина Є. Я: повість. – К.: “Видавництво “Фенікс”, 2016. – 400 с.

Ми маємо низку стислих сюжетів, яким би позаздрила будь-яка світова література, бо вона, дотеперішня, не володіла такою дійсністю, якій би позаздрив і Шекспір (бо той не жив у сталінську добу). Однак описано усе з неймовірною любов’ю, адже створено за “наказом” її улюбленої онучки Даринки Жолдак, й тому й стиль пронизаний ніжністю.

9. Старицький М. На прю! Вибране / Упоряд. В.Поліщук. – Черкаси: видавець Чабаненко Ю.А., 2016. – 380 с.

До збірки вибраного Михайла Старицького ввійшли твори різного жанру й проблематики. У поезії превалюють громадянсько-патріотичні мотиви. Зокрема, автор звертається до молоді, закликає до боротьби за волю України, висловлює надію на те, що саме нове покоління зможе побудувати щасливе майбутнє в рідному краї. До видання також входить побутово-історична драма «Маруся Богуславка», написана на основі однойменної народної думи та народних пісень.

10. Лойко с. Аеропорт (у новій доповнений версії) / Пер. з ро с. О.Гончар. – Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 376 с.

«Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопи с. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть, іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

1. Алексієвич С. Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього: Роман, переклад і післямова Оксани Забужко. – К.: КОМОРА, 2016. – 288 с.

Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреати 2015 року, “Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього” говорить голосами “маленьких людей” про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави.

2. Басьо М. Поезії / Пер. з япон., вступ. стаття та примітки В. О. Панченка; дизайн та худож. оформ. О. Г. Здор. – Київ: Веселка, 2016. – 311 с.: іл.

Вперше в Україні читачам пропонується переклад усіх 980 хоку, які дослідники беззастережно вважають творами Басьо, славнозвісного поета, який зумів поєднати в своїх мініатюрах народний гумор жанру хайкай і велич образів поезії ренга і чия творчість стала однією з найсамостійніших сторінок не тільки класичної японської поезії, а й національної культури Японії в цілому.

3. Бернс Р. Моя любов: Вибрані твори / Переклад з англ., упордник та автор приміток Василь Габор. – Львів: ЛА “Піраміда”, 2016. – 416 с.


Славетний шотландський поет Роберт Бернс став поетичним символом рідного краю. У своїх творах він славить невгасиму життєлюбність свого народу та оспівує життя простих людей, любов і дружбу, ніжність і мужність, злагоду і мир.

4. Корнарос В. Еротокрит і Аретуса: поема / Перекл. з гр. В.І. Степаненко; худож. М. С. Пшінка. – Київ: Веселка, 2016. – 183 с.: іл.

Поема «Еротокрит і Арестуса» Віцендзоса Корнароса про торжество кохання, яке долає всі перешкоди, про любов до батьківщини і лицарську честь, створена в середині XVII століття, і сьогодні захоплює читачів. Цей перший класичний твір новогрецькою мовою внесений ЮНЕСКО до списку 300 шедеврів світової культури.

5. Корчак Я. Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих / Пер. Ю.Г. Попсуєнка; худож. – оформлювач Н. В. Величко. – Харків: Бібколектор, 2016. – 538 с.

Януш Корчак – всесвітньо відомий польський педагог-новатор, лікар, письменник, автор праць з теорії і практики виховання, громадський діяч, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей, засновник і керівник знаменитого “Будинку Сиріт”.

6. Мартен — Люган А. Щасливі люди читають книжки читають книжки і п’ють каву: роман / Переклад з фр. Леоніда Коновича. – Львів: видавництво Старого Лева, 2016. – 160 с.

Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган — сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

7. Зануссі К. Страта двійника: п’єси / Пер. з пол. Л.В. Хворост. Худож. – оформлувач В.М.Карасик. – Харків: Орбіта, 2016. – 202 с.

До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала, а гострі діалоги, влучно виписані антагоністичні характери і вправна драматургія спонукають замислитися над постановкою п’єс Кшиштофа Зануссі на українській театральній сцені.

8. Штіфтер А. Вітіко: роман / Пер. з нім. П.В. Таращук; худож. – оформлювач І.М. Алексєєва. – Харків: Бібколектор, 2016. – 793 с.

В історичному романі видатного австрійського письменника Адальберта Штіфтера яскраво описано події XII століття, ми стаємо свідками становлення Чеської держави, бачимо її стосунки з сусідніми Баварією, Австрією, Польщею та Угорщиною, участь у поході на Мілан. Але цей твір — водночас ще й запізнілий куртуазний роман, оспівування лицарських чеснот і чистого кохання. Образ головного героя Вітіко подано в розвитку — від юнака, який шукає своєї долі, він доростає до мудрого державника, що дбає про людей і країну. Книжка буде цікава всім, хто любить історію, цінує щирість почуттів і полюбляє чудові описи природи.

1. Бокшай Й. Художник правди. Людина правди. – Ужгород: Карпати, 2016. – 336 с., іл.

Його життя і подвижницький труд, його талант, його художні полотна як віддзеркалення всього найпрекраснішого, що пропонує нам Всесвіт,викликає і подив, і гордість, і молитву шану краю, що дав Європі художника, ім’я якого — Йосиф Бокшай.

2. Левитська М. С. Мизи і музика мого театру / Предм. А. Солов’яненко. – М.: Резніковича. – К.: Либідь, 2016. – 240 с.: іл.

Цією книгою -альбомом провідний український сценограф, відома українська художниця театру вводить читача у світ своїх розкішних декорацій, костюмів, живопису, графіки, батику. Сотні оперних, балетних і драматичних вистав, увиразнених творчим почерком Марії Левитської, – це сторінки історії сучасного українського театру.

3. Шостак В. Тисячолітнє дерево. Народня музичні інструменти Закарпаття: музичні традиції і сучасність. Післяслово І. Мацієвського. – Ужгород: Карпати, 2016. – 208 с., іл.


На сторінках видання допитливий читач знайде унікальні факти про єдність слова і музики у фольклорі Закарпаття, про музичні інструменти і музичну комунікацію в пастушій традиції краю, про типи закарпатських народних інструментальних ансамблів, про роль народного музичного інструментарію у місцевих традиційних обрядах русинів-українців, угорців, румунів, які, маючи спільну багатовікову історію, продовжують плекати тисячолітнє дерево пізнання світу.

1. Студниченко В. Учитель життя. Сковорода як гасло часу / Літературно — художнє видання. Видання перше. – К.: Успіх і кар’єра, 2016. – 560 с.

Це видання — нова сторінка Сковородіани Володимира Яковича, яку він започаткував ще в досвітки третього тисячоліття серією публіцистичних розвідок про великого нашого мудреця Григорія Сковороду, зібра… Автор торкнувся цієї теми не випадково: серцем відчув, що наявні дослідження про філософа-духівника мають певні рамки соцреалізму, у яких тісно такому велету. Тож, сказавши «а», він ще більше заглибив…

2. Алєксєєва І., Калмикова М. Гіперактивні діти: корекція поведінки. – К.: Шк. Світ, 2011. – 96 с.

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю – найбільш розповсюджена причина порушень поведінки дошкільнят та утруднень у навчанні в шкільному віці. У книжці запропонований корекційний комплекс “Гіпер – може стати супер”, спрямований на розвиток дефіцитарних функцій для успішної соціалізації дітей. Корекційні заняття допоможуть гіперактивним дітям компенсувати порушення і набути навичок ефективного спілкування з однолітками та дорослими.

3. Вемъ А. Вруны и врунишки. Как распознать и обезвредить. – Спб.: Питер, 2010. – 224 с.: ил.

Ви підозрюєте, що ваш чоловік щось недоговорює? Дружина приходить додому і дивиться в очі? Дитина стала замкнутою і пересталп реагувати на ваші розпитування? Ви здогадуєтеся, що вас обманюють, але не можете викрити брехуна? Спеціаліст в області відносин, експерт з психології брехні – Олександр Вем’, допоможе вам! Він розповість, як розпізнати брехуна і не допустити обману в подальшому. Унікальна книга від фахівця, який багато років пропрацював в США на детекторі брехні!

4. Пов’якель Н. Психопрофілактика конфліктів. – К.: Шк. Світ, 2012. – 128 с.

Конфлікти неминучі там, де є життя і люди. Тому потрібно знати, як запобігти їхнім негативним проявам і руйнівним наслідкам. У книжці розглядаються основи психологічного супроводу упередження конфліктів і конфліктних деформацій особистості. Велику цінність становить підібраний адаптований комплекс психологічних методик, що дають змогу попереджати виникнення конфліктних ситуацій, запобігати негативним впливам конфліктів на особистість..

1. Армстронг Дж. Остров цветущих апельсинов: Романы / Пер. с англ. – М.: ЗАО Центрополиграф, 2004. – 334 с.

Загибель близьких залишає в ніжному серці незагойну рану. Тільки любов може зцілити її. Тільки безкорислива ніжність пробуджує бажання жити. На казковому Кіпрі саме море співає про чарівні почуття, і немає сил опиратися невідворотною Афродіті.

2. Валь C. Роза и кориандр: Роман / Пер. с ним. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2006. – 319 с.

Чарівна мелодія, здавалося, обволакувала. Ті вальси, які я танцювала в балетній школі, завжди вимагали повної уваги, не було відчуття, що музика несе як хвиля. Навпаки, мене мучив постійний страх: тільки б не помилитися, тільки б потрапити в такт! Зараз же я з радістю віддалася цьому новому мистецтву танцю. Тіло стало гнучким і чуйно реагувало на кожен рух рук Марка. Я відчувала себе метеликом, з яким грає ніжний вітерець.

3. Дери У., Миллер К. Цветок пустыни / пер. с англ. И предисл. В. Полякова. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белград: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга». 2010. – 320 с.

Всесвітньо відома фотомодель Уоріс Дірі розповідає справжню історію свого життя. У чотирирічному віці вона піддалася насильству, в п’ятирічному пройшла обряд обрізання, який понівечив її на все життя, а в тринадцять років втекла з дому. Вона пише: «Було пізно відступати. Раз вже мені не можна повернутися назад, значить, можна рухатися тільки в одному напрямку – вперед». Так дівчинка-кочевніца з Сомалі пустелі стала супермоделлю і спеціальним послом ООН.

4. Лобановская И. Жду, надеюсь, люблю …: роман. – М.: ЗАО Центрополиграф, 2006. – 252 с. – (Семейные тайны)

Коли несподівано і загадково зник старший син, Марина вже не могла обманювати себе. Тріщини в сім’ї, які здавалися їй незначніше легких подряпин на гладкій поверхні її життя, в дійсності виявилися прірвами, на дні яких могло таїтися все, що завгодно: підступність, нещирість, обман … Вона не знала, як їй жити далі, та й не особливо замислювалася про майбутнє. Все це -потім, потім. Головне -дочекатися повернення сина, вірити, що він неодмінно повернеться.

5. Лобановская И. Замужем за олигархом: роман. – М.: ЗАО Центрополиграф, 2006. – 319 с. – (Семейные тайны)

Вибираючи багатого чоловіка, що насправді вибирає жінка? Комфорт, розкіш, безхмарне завтра? І що готова вона віддати взамін? .. Три шлюби стрімко розбагатівшого Михайла Каховського були даниною легковажності або розбещеності. Оточений всіма атрибутами багатої людини, на кшталт зарубіжної нерухомості, престижних марок автомобілів і одягу – під усім цим глянцем Михайло залишався все тим же негарним, позбавленим чарівності хлопчиком. Нерозділене юнацька любов стала точкою відліку сімейних невдач. Перша дружина не зуміла торкнутися сердця Каховського. Друга здивувала навіть бувалого закоренілого ділка і циніка. Що чекає олігарха в третьому шлюбі? Чи знайде він так необхідні йому відданість і безкорисливу ніжність?

6. Лобановская И. Цена ошибки: роман. – М.: ЗАО Центрополиграф, 2006. – 253 с. – (Семейные тайны)

Ігор – красень, розумниця, хірург від Бога. Вдячні пацієнти говорили, що він людей з того світу витягує. І ось безглузда п’яничка цілком серйозно зажадала від Ігоря воскресити її серцевого дружка, давним-давно лежачого на міському кладовищі. Ігор Васильович від дивної прохачки відмахнувся. У професора-медика повно турбот – взрослеющий син, непрості відносини з дружиною, смерть улюбленого батька. Але спогадів, які мимоволі захлиснули його після несподіваного візиту.

7. Нестерова Н. Точка над Ё: Ромен. – М.: АСТ: Астрель; Владимир: ВКТ, 2009. – 286 с.

Ася Топоркова, дівчина двадцяти п’яти років, закінчила інститутський курс, мала монументальну фігуру і сентиментальну душу. Спроба вийти заміж за ушлого пройдисвіта була вчасно припинена мудрими батьками, але надовго травмувала її серце. Необхідність заробляти на життя щасливим чином була реалізована завдяки одному», – так почав би свою розповідь Чехов, якби він знав Асю. Але Ася живе в XXI столітті. Земляки її впізнають … ні, не в обличчя, але по голосу! Асин унікальний голос – фірмовий знак обласної радіостанції, а історіями про російською мовою заслуховується і старі, й малі. У неї прекрасна робота, незвичайна сім’я і один, який з кожним днем стає все ближче і дорожче. Правда, він наполегливо вважає Асю тургеневской дівчиною і звертається з нею як з серпанковій панянкою. Обрадує його зіткнення з реальністю?

8. Скотт А. Любовь рыцаря: роман / пер. с англ. – М.: АСТ: АСТ МОСКВА- ХРАНИТЕЛЬ, 2008. – 316 с.

Ізобел з роду Маклауд не бажала шукати собі чоловіка, тому що вважала шлюб в’язницею, а чоловіків – жорстокими тиранами. Але коли доля звела її з сером Майклом Сінклером, загадковим власником замку Рослин, за яким полюють могутні недруги, думка Ізобел рішуче змінилося. З цим лицарем, пристрасним і шляхетним, сміливим і мужнім, вона може і повинна бути щаслива. Однак радість закоханих виявилася недовгою.

9. Филдинг Х. Дневник Бриджит Джонс / Пер. сангл. – М.: Гелеос, 2004. – 384 с.

“Щоденник Бріджит Джонс” – це гумористичне оповідання про життя молодої англійки. Бріджит незаміжня, працює у видавництві, вільний час присвячує явно приреченим на невдачу спробам самовдосконалення, самоконтролю і вирішення поточних проблем з влаштування “нормальної” особистому житті.

10. Филдинг Х. Оливия Джоулз, или Пылкое воображение: Роман / Пер. с англ. Лисин А. – М.: Геолеос, 2004. – 384 с.

Ізобел з роду Маклауд не бажала шукати собі чоловіка, тому що вважала шлюб в’язницею, а чоловіків – жорстокими тиранами. Але коли доля звела її з сером Майклом Сінклером, загадковим власником замку Рослин, за яким полюють могутні недруги, думка Ізобел рішуче змінилося. З цим лицарем, пристрасним і шляхетним, сміливим і мужнім, вона може і повинна бути щаслива. Однак радість закоханих виявилася недовгою.

11. Хеллер З. Хроника одного скандала. Ромавн / Пер. с англ. – М.: «Фантом: Пресс», 2005 – 120 с.

Школа в усі часи була непростою місцем, де стикаються зрілість і юність, де часом буйно розквітає махровий святенництво, намагаючись задушити першу любов. Саме в такий світ потрапляє волелюбна і відкрита Шеба Харт, викладачка гончарного майстерності. Аристократична і розкріпачена Шеба мимоволі стає шкільної сенсацією. До неї тягне не тільки вчителів, але і учнів. Старійшина вчительського клану Барбара намагається завоювати її дружбу, а юний Коннолі – любов. І незабаром Барбара виявляється єдиним свідком – аморального до загальноприйнятої точки зору – роману між підлітком і сорокарічної жінкою. І як результат – скандал, що став завдяки пресі чи не національним. Але чи всі очевидно в цій ситуації? І що рухає учасниками скандалу? І чи так уже винні одні й невинні інші? “Хроніка одного скандалу” – книга, в якій чітко пульсує реальне життя, c її брехнею, любов’ю і самотністю. Роман Зої Хеллер став літературною подією останніх років. З іронічною відстороненістю вона розповідає неоднозначну історію, не навішуючи ярликів і не моралізуючи.

1. Всальченко В. Приключение Лисицы (неправдоподобный роман): «Гаудеаму» в исполнение смерти, или vivant, professores. – Ровно: Волинські обереги, 2009. – 264 с.

Київський професор-філолог Богдан Лисиця на запрошення свого давнього друга професора Сорбонни Антуана Робера прибуває в Париж на міжнародну наукову конференцію, присвячену ювілею відомого французького вченого і письменника Патріка Сірреніуса, роман якого, виданий вже після смерті метра, користується особливою популярністю. Навколо конференції та імені мсьє Сірреніуса починають відбуватися дивні і загадкові речі: то в газетах з’являються статті, що ставлять під сумнів його авторство, то за ритуалом, описаного в романі, починають гинути люди, які знали ювіляра. Почавши разом з Робером і його двоюрідним братом – офіцером поліції – Фабьеном розслідування цього неординарного справи, професор Лисиця виявляється в центрі небезпечних пригод.

2. Кирино Н. Аут: Роман / Пер. с яп. С. Самуйлова. – М.: Эксмо; Спб; Домино, 2006. – 608 с.

Вперше російською – знаменитий психологічний трилер, що став міжнародним бестселером, сучасний японський варіант «Злочину і кари». Злочин пристрасті об’єднує чотирьох працівниць нічної зміни з фабрики швидкого харчування. Протистоїть їм власник нічного клубу, мафіозне минуле якого приховує ще більш кривавий секрет, а не наситна жага помсти загрожує, вирвавшись з вуздечки, перейти всі межі.

3. Климова С., Климов А. Абсолютный нуль. – Харьков: Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2005. – 350 с.

Єгор Башкирцев – початківець адвокат потрапляє в складну ситуацію. Його примушують піти зі свого місця роботи, та ще й дають зрозуміти, що працювати адвокатом в подальшому йому не варто. Олег виявляється буквально на вулиці, без засобів до існування. Випадково, він зустрічає літературного агента одного зі столичних видавництв. Молода людина робить Олегу привабливу ділову пропозицію. Здається, що у Олега немає можливості вибирати і він погоджується на авантюру, але якби міг він передбачити, в яку історію буде втягнутий, напевно пішов би іншим шляхом.

4. Наваро Х. Кровь невинных: пер. с исп. В. Ковалива. – Харьков: Книжный клуб «Клуб семейного досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга», 2008. – 752 с.

Перед початком Другої світової війни власник старовинної хроніки, написаної середньовічним монахом-домініканцем Юліаном, граф д’Аміс задумує помститися за кров, невинно пролиту катарами. В наші дні син графа намагається втілити плани батька в життя, вступаючи в змову з мусульманськими терористами … В результаті спецслужбам доводиться розгадувати загадку: що об’єднує нетерпимість інквізиції, безумство фашизму і ісламський фанатизм?

5. Судзуки К. Прогулка богов: роман / пер. с яп. А. Кабанова и А. Максимовой. – Спб.: Амфора. ТИД Амфора, 2006. – 428 с.

Новий заворожуючий шедевр від автора легендарного “Дзвінка”. Лідер релігійної секти Кагеяма Терутака, згаданий ще в «Дзвінку», і його суперник-самозванець виявляються вплутаними в історію таємничих викрадень.

6. Сутер М. Идеальный друг: Роман / пер. с исп. Э. Венгеровой. – М.: Иностранка, 2007. – 432 с.

Відомий журналіст Фабіо Россі вважає свого колегу Лукаса Егера “ідеальним другом”. У лікарні, куди Фабіо потрапляє після жорстокого удару по голові, він розуміє, що останні п’ятдесят днів його життя стерті з пам’яті. Герой щиро сподівається на допомогу Лукаса.Однако, коли Фабіо крок за кроком починає відновлювати події останніх днів, у нього народжуються підозри, що “ідеальний друг” зрадив його. Зрадив через жінку і дуже великих грошей. Але, може бути, справжня дружба все-таки існує? У 2006 голу великий успіх в європейських країнах мав однойменний фільм, знятий відомим французьким режисером Франсисом Жиро.

1. Монтгомері Л. – М. Енн із Зелених Дахів: роман / пер. с англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 320 с.

Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!

2. Монтгомері Л. – М. Енн із Ейволі: роман / пер. с англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 272 с.

Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак… Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у СІЛА, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.

3. Монтгомері Л. – М. Енн із Острова Принца Єдворда: роман / пер. с англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 272 с.

Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом — зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі — багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?

4. Монтгомері Л. – М. Енн із Шелестких Тополь: роман / пер. с англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 288 с.

Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають їй справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито. змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.

 

Нові надходження за ІІ кв. 2017 року можна переглянцути тут